Poslední šance - 11. kus

23. listopadu 2010 v 7:44 | Algernon
Av
Světe spadni, apokalypso děj se, jedenácté pokračování konečně v elektronické podobě!. Stále stejně neakční, stále stejně divný, ale tři v obýváku sou víc než dva. :D Aneb když Anfe dělá přepadovku. Mimochodem, nevím, co si o týdle části myslet a nejsem si zcela jistý, čím budu pokračovat. Vrátím se dějově na chvíly k Bellatrix? Napíšu konečně druhou část prequelu plnou krve, násilí a létajícího olova? Nebo tam vrazím kyberprostorovej mač s enemáky, co nesou žádný vořezávátka ( tady mě napadá dost úchylnejch pošahanejch situací, takže to možná přijde 8) )? :D Jo a je to celkem krátký.

pé es - shlédl jsem Donnieho Darka a Mechanický pomeranč, takže se mi namnožili inspirace k rozepsanému pokračování k Vesmír je nádherné místo pro narození, který jsem pojmenoval ( začal sem to psát chvilku po dokončení Ódy ) "Spása jménem Blackie". Ale zatím toho moc nemám.Stačil přehrát hromadu písniček od kde koho ( jmenovitě: Okudžava, Vysockij, Nohavica, Beatles, UDG, Wishlist, Joy Division, Nirvana, nějaké balkánské, Divokej Bill, Daniel Landa, Tomáš Klus... ). Když na tu svoji španělku začal hrát takové interprety, jako Nightwish, Diablo Swing Orchestra, ASP, UnSun nebo třeba i Behemoth, Nuiko jen nevěřícně vytřeštila oči, jelikož něco takového ještě nezažila ani v jeho případě, a to už je co říct. Nedlouho poté zazvonil zvonek u dveří. "Ty vole, kdo to může bejt?" divil se Artemis sám pro sebe, když odkládal kytaru a šel otevřít. Nuiko se na něj tázavě podívala, ale on na to jen pokrčil rameny.
"Ahoj, můžu dál?" zeptalo se stvoření se světle hnědými, po kolena dlouhými zvlněnými vlasy v dlouhých červených šatech z přírodních materiálů a fialové bundě. Ve dveřích stála Anfe.
Mírně šokovaný Artemis na ni chvíli jen koukal a pak prudce třískl hlavou do zdi po jeho pravici. Čelem. Připadal si jako naprostý amatér, že ji nezaregistroval s předstihem. Otočil se zase k ní a řekl jí, že dál může. Pomohl jí z bundy a zároveň se zeptal, co že se tu objevila.
Zašklebila se na něj a ukázala si na hlavu.Pak zavřela dveře.
"No tak pojď," pokynul jí a sám se vydal zpátky do obýváku.
"Nepřijde, jo?" škádlila ho Nuiko.
"Spiknutí. Tohle je nechutné spiknutí..." mumlal si pro sebe.
Anfe a Nuiko se spolu přivítaly, načež si Nuiko sedla zpátky na gauč a Anfe vedle ní, kterážto pak vytáhla něco, co vypadalo jako kříženec starých polárnických slunečních brýlí, zrcadlovek, šperku a VR brýlí. Tam, kde normálně bývají skla, popř. displeje, byla kapalná rtuť.
"Kýč ruléz, lásko," okomentoval to Artemis. "Kdes to vyhrabala?"
"Tak různě. Mimochodem, to vypadáváš ze cviku, že jsi mě nezaregistroval?"
"Nevypadl, ale sem teď úplně v hajzlu. Takhle velký průsery se nekonaj každý den..." odvětil jí vážným tónem.
Všichni tři zmlkli, když si znovu uvědomili, proč se sešli. Ticho nenarušovalo nic. Až pojednou, znenadání, začal vyzvánět Artemisův mobil. Poněkud apaticky jej vytáhl z kapsy a zvedl k uchu.
"Haló?" zeptal se tiše.
"Hádej kdo?" zeptal se ho ženský hlas, který dobře znal. Na druhém konci spojení byla Belatrix.
Artemis se trochu vzpamatoval a zašklebil se. "Takže máš, předpokládám-li správně."
"Jo. A je to fakt síla, to ti povim. Ještě vyřídím zbytek a vyzvednu si tě."
"Víš, že přijela Anfe?"
"No, nepřekvapuje mě to," zasmála se Belatrix do telefonu.
"Mám v rukávech ještě pár zajímavejch kinderek, ale to až jindy. Teď, když budeš tak hodná. Mohla bys jít pokračovat ve své práci? Mám totiž hosty a vyjma mne se jim nemá kdo věnovat."
"Ale jistě, jistě," smála se do telefonu. Pak hovor ukončila.
"Takže máme bodygárda, vážené," obrátil se Artemis na své dvě návštěvnice.

Bavili se ještě asi hodinu, než zavelel: "Spát!" I když, díky svým odlišnostem od řadových lidí, vlastně ani jeden nebyl unavený. Longwaved zapadla do pokoje pro hosty, Artemis vyhnal Anfe do své ložnice a sám se pak rozvalil na gauči. Než zavřel oči, poslal ještě Anfe 25 bajtový soubor s přáním dobré noci a hezkých snů.


Algernon van Hadarak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama