Who is Anfe and anything noninteresting things

18. listopadu 2009 v 13:32 | Algernon |  + Literaturno
Tenhle článek jsem spáchal z jednoho prostého důvodu. Předejít mystifikacím a konspiračním teoriím z vaší strany. Jedním z témat bude ona odpověď na úvodní otázku "Who is Anfe", dalším bude lokalizace děje dosavadního a některých postav. V budoucnu (asi ještě dnes) přibyde text, který by se dal označit v terminologii, kterou sem okoukával u Titany, jako tzv. "prequel". Bude se jednat o historii koexistenčního dvojbloku Artemis - Belatrix. A blá blá blá.Who is Anfe?
[pozn. autora: Anfe je osoba Artemisovu Egu nejbližší a dala by se označit za jeho girlfriend. Ovšem Na nějaké přesné řazení si můžete nechat zajít chuť. Je totiž natolik komplikovaně vymyšlená, že se nedá nějak konkrétně zařadit. Pěkně sem si to zkomplikoval, co?]
Tedy popis vnější: Postava proporčně vyvážená a dalo by se říct, že při tvorbě učebnic anatomie dost opisovali. Vysoká byla něco kolem metru osumdesát. Nebyla sice stoprocentně dokonalá, ale antickému ideálu kalokagatea byla tak blízko, jako jen málokdo. Vlasy hnědé, mírně tzvlněné ji spadali téměř po kolena. Většinou nosila seprané džíny a bílé tričko, občas taky dlouhou sukni a k ní halenku. Ze zásady nosila tenisky (kdo někdy zkoušel chodit v jehlových podpatcích po kočičích hlavách, jistě pochopí důvod, znám osobně spolužačku, která to udělala a odvařila si kotník). Oříškově hnědé oči, decentní rty a tak nějak obyčejný nos. To jsou hlaavní rysy její tváře, na které nybyly zřejmé žádné kosmetické vady.
Proč je tak těžké ji někam zařadit? Především prot, že má tak komplikovanou povahu, z čehož vyplívá mírně dinferentní postoj k jistým principům společnosti. Takže říct, že chodí s Artemisem je dost pofidérní tvrzení. Jiné pojmenování stavu ale není známo a vysvětlovat, jak to s nimi vlastně je, to by bylo na dlouho, takže si budete muset vystačit s daty uveřejňovanými v povídce. Ono bylo taky dost na hraně i strčit ji do jednoho pytle s dípdajvry. Ne, že by jim nebyla, to zase jo, ale byla úkaz natolik raritní, že by měl mít pomalu vlastní skupinu. Neměla ani jeden elektronický apgrejd. Všechno čistě biologické. Přeněji řečeno, veškeré úpravy byly genetické, takže vlastně měla v mozku speciální "orgán", který sloužil ke konektování s normální elektronikou, jiný zase pro připojení do sítě. A to není jediná změna, no jejich výpis by byl delší. Závěrem odstavce, nic z toho neovlivňovalo vnější podobu Anfe.
Pár slov na END: Ne, Anfe nění založena na žádné konkrétní osobě v reálu! NENÍ! Jediná věc, která byla z reálu přejata, je část písmen z jednoho pesoudonymu osoby, jejíž stránku poměrně často navštěvuju a některé rysy obličeje té samé osoby. Ale to je vše, vážení i nevážení.

Lokalizace
Povídka jako taková není vždy lokalizovaná. Jedná se především o to, kde bydlí Artemis a kde je zybydlená Cybjera. Jediné, co o lokalizaci těhle dvou můžu říct, je to, že Artemis je bytem někde v České republice, v její východní polovině a Cybjera sídlí někde na území bývalého SSSR.

Longwaved
Tahle postava je skutečně založená na reálném humanovi, se kterým byla aj její podoba konzultována. Hlavní charakteristika vzhledu Dlouhovlné byla její dílo, já to jen zpracoval. Plným jménem v povídce je Nuiko Nori řečená Longwaved a povoláním je něco jako Sysadmin, ale v poněkud okousané verzi, kdy vynechané elementy byly nahrazeny prací se vším, co souvisí s techno singularitou. Vysvětlení by bylo taky trochu komplikovanější a dojde k němu postupně v rámci děje. Coming soon!

Další postavy
Ostatní postavy jsou většinou dobře popsány v ději, popř. bude vydán další článek s dalšími postavami.

Inspirace?
Jak už regli někteří humani, co to tu omylem objevili, používám nějaké myšlenku jiných autorů. Takže především tito: Lukjaněnko (díky němu máme Síť, v pozdější době Sféru), Colfer (jméno hlavního pseudohrdiny a pár dalších věcí, včetně jistého individua, které je šáhlé a až na vnější podobu a zálibu v zelenině se podobá Klusákovi, naštěstí ničemu nijak výrazně nešéfuje), od Rowlingový sem si půjčil méno, Deaver mě inspiroval názvem knížky při vymýšlení Sféry no a Pratchet? Koho by neovlivnil, když přečet většinu knížek o Zeměploše... Ona Irma je vlastně něco na způsob kompu z budovy silnoproudé magie. Dalšími inpiracemi sou filmi, reál, Longwaved, Svůj drobný podíl má i královna z Lostrisu a Areka. No a samo, že i já, jako hlavní předloha při tvorbě Artemise.
Jo, těch autorů bylo víc, ale na všechny si fakt nevzpomenu. Když se v mém hadru faundne omylem nález nějakého jméno, připíšu ho/ji sem.

To by snad protentokrát stačilo. Až bude víc času, napíšu druhé info, prozměnu s popisem některých výrazů, událostí čase minulém a osvětlení některých mezilidských vztahů


Non plus ultra Algernon Strange van Hadarak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Algernon Algernon | 23. listopadu 2009 v 20:36 | Reagovat

Tak sem si vzpomněl ještě na jednoho autora. Boha českého kyberpanku, jeho výsot, Jiřího W. Procházku! Budiž mu chvála zapěna, neb on jest jednou z hlavních inspirací mých.

P.S.: zítra přibyde buď pokračování povídky (z pohledu Belatrix) nebo první ze čtyř částí prequelu k povídce, který se bude menovat "A pěli písně smrti" ( A nebo možná obojí. Jak vyjde tajmnebo jak sem to napsal do pinkbooku).

2 Algernon van Hadarak Algernon van Hadarak | 23. listopadu 2009 v 20:38 | Reagovat

Ahaha.. Teď už nemáte šanci býti mnou, soudruzi! Voni sem přidali logování pod jůzrnejmy na blogu. 8)

Tedy od nynějška tu budu vystupovat i v komentech pod jménem Algernon van Hadarak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama