Poslední šance - 1. kus

2. listopadu 2009 v 21:02 | Algernon |  + Literaturno
Jedná se pouze o první odstavec a je zde i anketa, na niž bych chtěl od každého hlas.
P.S.: je to žánrově do kyberpanku padající.
Místnost zalévalo pouze mdlé světlo monitorů a mihotání myriády kontrolek. Dlouho se nic nedělo, až konečně monitor změnil barvu v důsledku zobrazení hlášky na monitoru, která oznamovala ukončení "ponoru". Teprve nyní bylo poznat, že v místnosti někdo je. Mezi změtí kabelů, hadic a trubic se začalo něco hýbat a vzápětí se objevila ruka v kožené rukavici s ustřiženými špičkami prstů a kovovými hroty na kloubech. Ona ruka pak sáhla k jakési aparatuře vzdáleně připomínající plynovou masku, stáhla ji a pod ní se objevil obličej s nakvašeným výrazem. Oči jak angorák, zpocené vlasy temně fialové barvy, zkoro do černa, a nyní už škleb na tváři. Onen nakvašený výraz byl totiž pryč ihned, jak se oči přizpůsobily nenadálému množství světla distribuovaného zářivkami u stropu, které se zaply zároveň se zobrazením zmiňované hlášky a do jeho mozku přestala proudit informace, že všude kolem je jen bílo. Chytl jeden ze svazků kabelů a prudce za něj škubl. Konektory kabelů s mírným počátečním odporem vyletěly ze zdířek na jeho levém předloktí, následně začal odpojovat další kabely. Když byl konečně odpojen, vytáhl i masivní konektor s kabelem ze zdířky na temeni hlavy a opatrně opojil od krku synchronizační polykabel. Nakonec odpojil i medibox, načež ještě chvíli seděl, pak vstal, rozkošnicky se protáhl a začal se proplétat džunglí kabelů, hadic, drátů a elektronických komponent ke stíněným dveřím. Když je otevřel, zaklel, protože ho oslepila další vlna světla, tentokráte slunečního, procházejícího už lehce zaprášeným oknem. Postavil na kafe, pustil si na plné pecky "Juno Reactor" a rozvalil se do rozložitého měkkého křesla v nepříliš uklizeném obýváku. Poté, co do sebe nalil první hrnek horkého a silného kafe, to aby neusnul okamžitě, zali ho příjemný pocit dobře a čistě odvedené práce, za kterou mu na účet přibude pěkná kulatá suma peněz a na speciální datový účet řada cenných dat. Byl nejlepší a skara dobře to věděl.


Post Scriptum: Další odstavec by se měl objevit vpravdě brzké doby. Zatím se mějte snesitelně

Algernon Strange van Hadarak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ajja Pensivell Ajja Pensivell | 2. listopadu 2009 v 21:13 | Reagovat

O m g. A pak, že JÁ to přeháním, když se mi zdají sny o tom, jak mě vraždí můj vlastní php soubor..

2 Nuiko Nori Nuiko Nori | Web | 3. listopadu 2009 v 10:50 | Reagovat

Krutý:D

3 Algernon Algernon | 3. listopadu 2009 v 14:42 | Reagovat

To si děláš banán, Ajjo?! A toužíš po tom, aby ti nacpali do těla nějaký kompový komponenty? Jako flash paměť, procesor, konektory a lot of dalších věcí...

Klídek, děvčata, už mám další texty + dva kratší dialogy. Mělo by to snad přibýt ještě teď, tak do hodinky.

4 KaThea KaThea | Web | 14. dubna 2010 v 19:11 | Reagovat

Líbí se mi, že své kapitoly nazáváš "kus". :D Je to opravdu nejvýstižnější název. Já používám kapitoly, protože nevím, co bych měla používat jiného. Díly se totiž hodí spíš ke komiksům. Ale kus je skvělý. :D
Myslím, že až budu chodit na elektrotechnu (pokud se ovšem nedostau na gympl), mohla bych tomu porozumět líp. :D  Synchronizační polykabel, konektor a medibox jsou pro mě totiž prostě jen nějaké kabely zapojené v něčem. :D Ale myslím, že to nepotřebuju, abych tomu porozuměla. Ani vlastně nevím, proč jestli si přečtu další kus, přečetla jsem si to, protože to bylo krátké a proto, že mě zaujal "kus". :D A taky proto, že mi připadáš jako zajímavá osoba. xD Já na internetu často narážím na "zajímavé osoby". xD Někteteré jsou extrémně zajímavé a některé jen trochu zajímavé a brzy na ně zapomenu. Na to, že jsem na tvém blogu poprvé, mi připadáš zajímavý dost. xD Kluků, co by psali povídky, totiž na internetu moc není.

5 Algernon van Hadarak Algernon van Hadarak | E-mail | Web | 15. dubna 2010 v 14:20 | Reagovat

synch. polykabel sem si vymyslel :-D konektor je ten konec na kabelu, no a medibox (takovej krabicoidní "doktor", něco jako přístroje na JIP) sem si víceméně taky vymyslel. 8-)

Jinak díky za lichotku. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama