Kyberiáda a pseudoreálnej world.

19. září 2009 v 11:32 | Algernon |  + Výlevy z mé duše
Zase trochu přiblížím nadpis. To sem se zase jednou odhodlal zkusit Lema. Už sem ho četl dvakrát. Poprvý to byl Solaris, kterej se mi líbil hodně (ovšem film, ten teda byl... kdo může srovnat, tak chápe), pak sem měl půjčený Deník nalezený ve vaně, ale ten sem nebyl schopnej nějak přelouskat a nakonec sem ho vrátil. Až teď (a hlavně díky Nuiko, neb u ní sem narazil na pojem Kyberiáda a mě do prostě nedalo) a půčil si tu kyberiádu. Jestli máte rádi humorně psaný sci-fi, pak vřele doporučuju. No a co tu dělá ten pseudoreál? to je období, kdy mé vědomí s veškerou nechutí sestoupí do této hladiny a je nuceno zde provádět řady často neoblíbených algoritmů. Prostě je to celé zprdele banán, tak to neřešte. Jestli chcete zvědět víc (a případně skončit na cvokhausu), klidněte na celý článek.Další bod vývojového diagramu: dostal sem nápad! Ne, nemusíte utíkat do nejbližšího protiatomového krytu, ještě nemám aktivační kódy k atomovkám. Jen mě napadlo, jak se při psaní obejít, alespoň do určité míry, bez kompu paapíru a psacích potřeb. Mp3 má nahrávání! Ještě vám to nezapaluje? Budu text diktovat do émpétrojky. Ušetří se tím čas a vaše oči, neb nebudete muset dešifrovat texty na monitoru, či v případě vytištění na papíře. Hustý, ne? No dobře, tak asi není. Ale stejně to tak spáchám.
Ve škole sem opět zjistil, jak sem nadaný. V těláku sem dostal dvě čtverky! To je úspěch, normálně bych měl asi dva kulové oběkty v dvourozměrné podobě. Do dálky skočím závratných 3.5 metrů a stovku dám za patnáct něco (ne minut, vteřin). Ovšem matika už tak veleslavná nebyla. Z písemky na kombinatoriku sem vyfásnul za tři. Jako ne že bych to neuměl, ale jednou sem blbě rozepsal faktoriál, potruhé mi zmizela uprostřed výpočty nějaká ta část zadání a tím pádem mi dvakrát nevyšly výsledky (teda ony vyšli, ale podle chybných mezivýpočtů). Prostě jahodovej den.
Po škole sem si odskočil na zemědělku, kde končilo letošní první zasedání dětského zastupitelstva (myslím tím školní rok). Ne, že bych se toho moc dozvěděl, pokud nepočítám, že se tam z větší části vyměnilo osazenstvo a toho, že sem potkal pár lidí, kerý sem už delší dobu neviděl (např. takovej Fux, Trpaslík, Žirafa,...). Pak sem byl ještě večer pozván na takovou malou, osmičlenou, sešlost v Národní kavárně, samozřejmě v rámci Areky (kdo neví, co je zase Areka, nechť si to vygůglí).
Abych nezapoměl, dneska du (společně s rodiči, ovšem každý sám za sebe) do opavský Jamu na koncert skupiny Illegal Illusion, ve které hraje taťkův kamrád. Díky tomu máme doma všechny alba a navíc komplet origoš. Mě se celkem líbí a vy si je klidně poslechněte taky. Bandzone.cz - Illegal Illusion

Rodiče a ségra jeli do Mošnova na Den NATO, takži si teď doma užívám izolaci, brouzdám po oblíbených odkazech, píšu tenhle článek a co nevidět si půjdu dělat oběd (těstoviny s něčím), umýt tu trchu nádibí, co by se do myčky neměla dávat a pak ještě umýt záchod a vytřít podlahu. No, aspoň nemusím uklízet pokojíček.

To je pro teď vše, bo mám hlad, začínám být nevrlý a už mě to nebaví. Tak zatím, saláti.

Algernon


P.S.: ten avatar je z dílny Nuiko (web: Longwaved Radiation DA: Viationne )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nuiko Nori Nuiko Nori | Web | 20. září 2009 v 16:29 | Reagovat

Hehe, jsem ráda, že tě zaujala jak čmáranice, tak knížka:)
My máme matikáře, který strhával body za nevyplnění úkolů, které NEBYLY NA PAPÍŘE, CO NÁM ROZDAL. Prostě se neotiskly...XP
Pokud ti nevadí vlastní hlas, a lidi, co poslouchají kolem, tak ta mp3 je celkem dobrý nápad:)

2 Algernon Algernon | 20. září 2009 v 17:26 | Reagovat

Sem rád, že si ráda.

Tak tohle se nám ještě nestalo, ale taky mám nějaký historky od písemek a zkoušení (vědělas, že hlavním vývozním artiklem USA sou banány? nebo že itálie leží na balkánu?)

No, tak jako já si to nechávám na izolaci. A můj hlas po nahrání zní ještě hůř, než v reálu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama